Farklı Bir Balık Gözü Deneyimi

  • 12.09.2020

Milesight Teknolojinin 2017 son çeyreğinde yayınladığı 12 MP Sensöre sahip balık gözü kamerası şu anda Han Elektronik stoklarında Türkiye’de satışa sunuldu.

Projeleriniz için özel olarak geliştirilmiş dış ortam uyumlu, 12 megapiksellik Ultra-HD profesyonel bir çözüm olarak tasarlanmıştır.

Peki nasıl bir tasarıma sahip ? Neler yapılabilir ? Teknik özellikleri nelerdir ?

Tek tek ele alalım.

Öncelikle tasarımı ile başlıyoruz;

Kamera Sony IMX226 sensöre sahiptir. Çok düşük ışık koşullarında bile (0.01 lux ) ‘a kadar renkli görüntü elde edebilmektedir.

 Tavan veya yer montajında 360 derecelik panaromik bir görüntü elde edebilirsiniz. Yan duvar montajlarında 180 derecedir.

4000x3000 piksele sahip toplam 12 Megapiksel görüntü elde edebilirsiniz.

 

360 derece panaromik görüntü ve diğer görüntü modları;

 

360 Derece yakınlaşma yaparken, yüksek çözünürlük sayesinde uzaktaki detayları görebilirsiniz.

 

 

Kamerada Fonksiyonellik açısından dahili mikrofon bulunmakta ve çok uzak noktalardan sesleri çok verimli bir şekilde alabilimektedir.

Ayrıca belirlediğiniz durumlarda otomatik uyarı verme açısından veya kamerada sesli ikaz – konferans yapmak istediğinizde hopörlör bağlanabilen ses çıkışı bulunmaktadır.

Farklı senaryolarda kullanmak üzere cihaz üzerinde yine 1 adet Alarm giriş ve çıkışı bulunmaktadır.

Kamera Dahili PoE Modunda ekstra bir adaptör olmadan çalışabilmektedir.

Multi izleme modlarında belirlediğiniz yazılımsal presetlere dönebiliyor. Bu sayede tek kamera üzerinden 3 farklı odak noktasını bölgesel olarak izleyebiliyorsunuz.

 

 

Kamera NVR ve APP üzerinden De-warp edilebiliyor ve bu sayede dokunmatik olarak izleme alanında istediğiniz gibi gezebiliyorsunuz.

Kamera üzerinde Yeni SMART IR ( Akıllı gece görüş ) teknolojisi kullanılmış. Bu sayede Mevcut IR Led leri gruplandırabiliyorsunuz. Bu sayede kamera fokus alanında daha uzun ve parlak gece görüş elde edebiliyorsunuz.

İnfared Led’leri de gruplayabiliyorsunuz.

 

 

Kamera gövde tasarımı, iç yüzeyinde power supply çipi olacak şekilde tasarlanmıştır. 

 

1100 gram ağırlığa sahip bu ürün, IP67 Standartlarına sahip. Dış ortamda -30℃∼60℃ aralığında çalışabiliyor. Ayrıca darbelere karşı IK09 sertifikasıda bulunmaktadır.

Kamerayı İphone ve Android platformlarından izleyebiliyorsunuz.