Milesight Starlight Serisi Kameralar

  • 12.09.2020

Starlight Premium Nedir ?
Bugünlerde CCTV Sektöründe göze çarpan en önemli teknolojilerden biri starlight. Sürekli duyuyoruz, hatta bazı kullanıcılar elbette sizlere sormuştur ” Geceleri renkli gösteren bir kamera yok mu? ” Kaba ve teknik olmayan bir tabirle söyleyebiliriz ki evet geceleri renkli gösteren kameralar starlight olarak nitelendirilebilir.
Starlight teknolojisi temelinde Sensör tabanlıdır. İlk geliştiricisi Sony firmasıdır. Sony  ise bu yeni geliştirdiği Ultra hassas görüntü sensörlerini ‘ Starvis ‘ olarak isimlendiriyor. Starvis sensörler , Model olarak incelenmek gerekirse , şimdilik en yüksek performans gösteren ve piyasada tutulan ‘ IMX290 ‘, ‘IMX291’  ve ‘IMX178’  gibi sensörler.
Network kameraların performans ve özelliklerinin çok hızlı geliştiğini biliyoruz. Bugün Milesight premium starlight teknolojisinin farklarını ve ekstralarına değineceğiz.
Milesight 2015 sonlarında Sony starvis sensörlerini piyasaya sürdükten hemen sonra , IP Kamera sistemlerine bu yeni sensörü entegre etmeye ve yazılımsal olarak geliştirmeye başladı.
Premium starlight serisinin gece renkli görüş sağlaması dışında , sisteme bir çok yeni teknolojide eklendi.
Kategori olarak bu premium serisi ürünler, 2 ve 3 MP olarak markete sunuldu. Avantajlarına geçmeden önce aşağıdaki görselden hangi modellerin bu özellikleri desteklediğine değinelim.


 2-  60 FPS @ 1080P Görüntü Kalitesi,
Türkiyede ‘ de elektronik görüntüleme ürünlerinde avrupa gibi PAL formatı kullanılmakta , bir çok 2 MP real time dediğimiz kameralar aslında 25 Fps . Peki çok hızlı hareketli nesneler için 25-30 Fps yeterli mi?
Fps bildiğimiz gibi Kameranın saniyede çektiği resim sayısı , Çok hızlı geçen bir araca karşıdan bakan bir kamera 25 fps de ne kadar verimli bir görüntü elde edebilir ?
Evet kesinlikle 60 Fps değerinde görüntüler daha yararlı olacaktır. Görselde ki örnekten de inceleyebilirsiniz. Milesight Starlight Premium kameraların da 60 Fps Teknolojisiniz opsiyonel olarak kullanabilirsiniz.