SIP Teknolojisi ve Milesight IP Kameralar

  • 12.09.2020

VoIP; Voice Over Internet Protocol'ün kısaltmasıdır. İsminden de anlaşılacağı gibi internet üzerinden ses görüşmesi diyebiliriz. 
SIP yani Session Initiation Protocol (Oturum Başlatma Protokolü) VoIP telefon aramalarını oluşturmak, ayarlamak ve bitirmek için kullanılan bir IP Telefonculuğu işaretleşme protokolüdür.

Milesight Kameralarda SIP Protokolü desteği bulunmaktadır.

VoIP çağrıları ekonomik, kolay ve oldukça hızlı çalışan bir sistemdir. Milesight Network Kameralar SIP desteği sayesinde, VoIP Sistemlerle entegre olarak işlevsellik anlamında avantaj oluştururlar. Güvenlik Kameraları, bu tarz sistemlerle entegre olarak kullanım alanları artmakta ve değer kazanmaktadır.

Neler Yapabiliriz ?

Kameranız üzerinden konferans görüşmesi yapabilir, kamera hareket algıladığında telefonunuzdan sizi arayabilir, mevcut santral sistemiyle entegre çalışabilir, hatta bir video konferans bile yapabilirsiniz.

Eş Zamanlı Olarak Alarm Bildirimleri Alabilirsiniz.

Network Kameralar, belirlenen hareket bölgesinde hareket algılandığında E-Mail olarak resim gönderebilir. SMTP üzerinden yapılan bu uygulama oldukça bilinen bir yöntemdir. Milesight Network Kameralarda ise buna ek olarak, cep telefonunuza çağrı alabilir, sesli ve canlı bir video eşliğinde olayı anlık olarak izleyebilirsiniz. Ayrıca belirlemiş olduğunuz SIP-VoIP telefonlarınıza da eş zamanlı bu çağrılardan alabilirsiniz.