Video Yönetim Yazılımı Eocortex ve Avantajları | İnceleme

  • 04.01.2022Bir video yönetim yazılımı (VMS), kullanıcının gerçek zamanlı olarak videolara erişmesini, videoları kaydetmesini ve oynatmasını sağlayan, temel işlevlerden gelişmiş analizlere kadar, alanın incelenmesinde kapsamlı çözümler sunan, video güvenlik sisteminin bir parçasıdır.

Dijitalleşme ve aynı hızda gerçekleşen kentleşme olguları sayesinde video yönetim yazılımları son yıllarda artarak kullanılmaya başlanmıştır. Kalabalıkların sıkça bulunduğu alışveriş merkezi, havalimanı, iş merkezleri ve açık hava meydanlarında analiz gücüne sahip güvenlik kameraları tercih edilmektedir. Bu sistemleri yöneten işletme görevlileri açısından teknoloji destekli yazılımlar, güvenlik risklerine karşın daha etkin ve kısa sürede çözüm bulunmasını sağlar.

Eocortex birçok yönden avantajlı bir VMS çözümüdür. Binlerce kamerayı ve yüzlerce sunucuyu tek bir merkezden yönetebilir, orta ve büyük çaplı kamera projelerinizde ( fabrika, kurum, belediye, akıllı şehir vb. ) yüksek performans ile görüntüleme ve arşivleme yapabilirsiniz.

Eocortex, yaklaşık 10.000 farklı model IP kamera marka model bazında entegre edilmiştir. Bu sayede kameralarınızın tüm özelliklerine hükmedebilirsiniz. Projelerinizde denemeniz ve test etmeniz için geçici süreli test lisansı sağlamaktadır. Ayrıca işletim sistemi güncellemeleri, yazılımsal hız ve optimizasyon güncellemeleri, güvenlik amaçlı güncellemeler, teknolojik güncellemeler, ekstra eklenen özelliklerde ömür boyu ücretsiz güncelleme desteği ile sisteminizi sürekli canlı ve stabil tutar. Hepsi Eocortex Global Garantisi güvencesi altındadır.

Tüm Sistemleriniz için tek bir yazılım kullanma kolaylığı sağlar. Bu sistemler;

• Kartlı Geçiş Entegrasyonu,

• Yüz tanıma Entegrasyonu,

• Plaka Tanıma Entegrasyonu,

• Yangın Algılama Sistemi ile Entegrasyon,

• Otomasyon sistemi ile Entegrasyon,

• Çevresel Koruma sensörleri ile Entegrasyon,

• Pos ve Yazarkasa Entegrasyonu,

• Biletmatik Entegrasyonu,

• Barkod Okuyucu Entegrasyonudur.

 Eocortex 21 Farklı Analiz Modülü ile kameralarınızı akıllı hale getirir. Kaydettiğiniz görüntüler üzerinden size anlamlı veriler üretir. Arşiv izlerken zaman kazanırsınız, güvenliği sağlarken yazılım sizi ihlal durumlarında ikaz eder. Şüpheli arama modülü ile şüpheli kişinin geçtiği tüm kamera görüntülerini size gösterir. Fotoğraftan arama yapabilirsiniz. Kıyafet Rengine göre şüpheli kişi , araç rengi ve tipine göre şüpheli araç araması yapabilirsiniz. 21 Farklı Video Analiz Modülü ile kamera sisteminizi ve  projelerinizi işlevsel hale getirir. Kullanımı ve yapılandırması en kolay olandır.

 

Eocortex ile açık alandaki kameralarınızı haritalar üzerinden konumlandırabilir, Alarm anında pop-up uyarıları alabilirsiniz. Yapay zekası sayesinde insan-araçları nesne tabanlı analiz edebilirsiniz. Gereksiz alarmlar almazsınız.

 

 Yangın ve duman algılamayı çok uzak mesafelerden yapabilir.  Bu gibi acil durumlarda mail veya sms olarak bildirim alırsınız. 

 

Eocortex’in birçok farklı çözümü ile üstün performanslı video yönetimleri yapabilirsiniz.